3 metry nad niebem

Niebo na Ziemi!

Życie na ziemi wbrew pozorom wcale nie jest takie proste. Każdego dnia jesteśmy zmuszeni stawać z rzeczywistością twarzą w twarz i spojrzeć jej w oczy. Często bywa to trudne. Nieraz zdaje się niewykonalne i pragniemy jedynie uciec od tego co nieuniknione. Jak więc w naszej codzienności, która czasem może przypominać piekło, mamy znaleźć kawałek nieba, który został nam kiedyś obiecany? Nie mówiąc już o zwykłej radości z małych rzeczy, czy życzliwości ludzkiej. Wydaje się to wręcz niemożliwe. Pragniemy uciec od całego zła, które nas otacza, bo nie mamy już siły, żeby się z nim zmierzyć.

Gdzie jest ten kawałek nieba?

Nasza ludzka natura często nie pozwala nam go dostrzec. Zapatrzeni w nieodparte pragnienia ciała, pędzimy w pośpiechu za złudnym szczęściem, które po czasie i tak zawodzi i zostawia dziurę w sercu. Nie potrafimy, a często nawet nie chcemy widzieć pozytywów, tego co robimy czy przeżywamy. Z każdej sytuacji próbujemy wyłapać wszelkie defekty, jesteśmy nastawieni negatywnie do tego co udało nam się lepiej bądź gorzej wykonać, a gdy doświadczamy trudności, nie widzimy z nich już wyjścia.

Lecz gdyby się na chwilę zatrzymać… Stanąć i spojrzeć głębiej… Można dostrzec to czego nie potrafią dostrzec oczy. Dostrzec to, czego pragnie dusza i serce. Można dostrzec ten malutki kawałek nieba ukryty tu na Ziemi. Ten mały kawałek, który daje prawdziwy dom – poczucie bezpieczeństwa, spokój, wytchnienie w najcięższych chwilach. Miejsce, które pragnie ujrzeć i poczuć nasze serce. Miejsce, którego nikt ani nic nie będzie w stanie zniszczyć, a Ty będziesz w nim szczęśliwy… zawsze.

Nie jest to proste, ale wykonalne. Nie musisz robić nic specjalnego. Nie musisz wywracać swojego życia do góry nogami. Tylko spróbuj spojrzeć inaczej. Spróbuj w brzydkiej pogodzie zobaczyć krople deszczu, które dają życie roślinom. Wiatr, który jest oddechem ziemi. Spróbuj zobaczyć, w natrętnej staruszce wiele lat doświadczenia, przeżytych uczyć i podarowanej miłości, której być może jej zabrakło. Spróbuj w oblanym egzaminie zobaczyć szansę na utrwalenie wiedzy, a w oschłym pracodawcy człowieka, który ma na swoich barkach całą firmę i nie może dopuścić do jej upadku. Spróbuj dostrzec w zakończonej relacji nowy początek, a w niechcianej ciąży początek cudownego życia, które będzie mogło doświadczyć tego świata, a może nawet go zmienić. Spróbuj… A będą działy się cudowne rzeczy.

„Cuda zdarzają się codziennie, niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda”.

Tak twierdzi Winston Groom, amerykański pisarz wielu powieści. Ja sądzę, że to prawda. Żyjemy w ciągłym biegu i nie zauważamy maleńkich cudów, które są obrazem tego małego skrawka nieba, które mamy tutaj na ziemi. Jeśli spróbujemy spojrzeć inaczej, spojrzeć ponadto wszystko… Ujrzymy rzeczy, które dopiero nam uświadomią czym jest życie. Życie pełne spełnionych obietnic, życie pełne szczęścia, miłości, życzliwości. Chciejmy skosztować naszego upragnionego nieba – już dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *