3 metry nad niebem

Modlitwa

Wielu z Nas kojarzy modlitwę z przysłowiowym „klepaniem zdrowasiek” czy monotonnym wygłaszaniem formułek w kościele. W starożytności również była postrzegana jako forma składania ofiar czy prośby przebłagalnej za odpuszczenie grzechów. I w rzeczywistości tak jest. To jest prawda i tak to wygląda.

A gdyby spojrzeć na nią trochę z innej strony?

Coś Wam opowiem.
W pewnym momencie mojego życia wydarzyło się naraz wiele niefortunnych zdarzeń. Sprawiły, że czułam się bardzo samotna i obwiniałam się za wiele rzeczy. Przestałam wierzyć, że mam kogokolwiek do kogo mogłabym się zwrócić. Analogicznie, mój umysł pragnął obwiniać za to wszystko co się stało Boga, w którego wierzyłam od najmłodszych lat. Lecz moje serce nie chciało w to uwierzyć i chciało przy Nim trwać. To jest trudne do wytłumaczenia. Ale w tamtym momencie zaufałam sercu. Mimo, że nie potrafiłam zaufać i uwierzyć Bogu, każdego wieczora siadałam z Pismem Świętym i czytałam Słowo zalewając się łzami. Obwiniałam Go, krzyczałam na Niego nie rozumiejąc jak mógł mi coś takiego zrobić.

Po czasie okazało się, że tak naprawdę nie jestem sama. Zaczynałam odkrywać miłość tego świata, która wydawała mi się nienawiścią. Zaczęłam to widzieć poprzez Jezusa, który za mnie umarł. To bezsensowne siedzenie każdego wieczoru i „krzyczenie” na Boga pokazało mi ile miłości w rzeczywistości On mi dał. I przez cały czas był przy mnie.

Chce Ci przez to powiedzieć, że modlitwa nie jest jedynie nudną formułką powtarzaną w kółko czy pokutą za popełnione grzechy. Chcę Ci pokazać, że jest to również rozmowa z Bogiem i poznawanie Go na nowo. Mimo, że Go nie widzisz i nie słyszysz, On widzi i słyszy Ciebie. Odpowiada Ci oraz daje się poznać przez żywe Słowo, które Nam zostawił.

Więc jeżeli czujesz, że jesteś sam i nie ma dookoła nikogo lub masz wkoło siebie ludzi, ale masz wrażenie, że nie znasz w zupełności Boga, albo wydaje Ci się nierealny, usiądź czasem w ciszy i ludzkiej samotności. Spójrz na Słowo podyktowane przez Jego Ducha, powiedz co Cię boli i poznawaj Go na nowo. Niech modlitwa będzie dla Ciebie kluczem do prawdziwej relacji z Naszym Tatą, a Jego słowo przewodnikiem życia i miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *