3 metry nad niebem

Kawałek Boga

Jaka jest Twoja historia ?

Ja Ci opowiem moją. Urodziłam się jako wcześniak w siódmym miesiącu, a zobaczyć świat chciałam w 4 miesiącu mojego rozwoju. W tym samym czasie mój tata dostał skrętu jelit i w szpitalu walczyli o moje i taty życie. Brat urodził się cały siny i owinięty w pępowinę, a mama po jego porodzie wykrwawiała się przez kilka dni. Na konic historii mój ukochany dziadek miał rozległego raka płuca. Żaden lekarz nie chciał się podjąć jego operacji ze względu na zaawansowanie nowotworu oraz podeszły wiek dziadka. Oprócz jednego chirurga. Dziadek żyje z jednym płucem. Jednak po wielu latach okazało się, że przez utratę jednego płuca ma niewydolną połowę serca oraz problemy z przełykiem. Koniec historii.

Patrząc z wierzchu, można by było stwierdzić, że niezbyt miła ta opowieść, a moja cała rodzina powinna się zastanawiać, dlaczego tak wiele nieszczęść nas spotyka. Jadnak ja nie wybrałam tej drogi. Nie chciałam widzieć rzeczy, które były pękającymi granicami śmierci. To nie znaczy, że je wyparłam. Oznacza to, że zaczęłam patrzeć inaczej.

Jestem w pełni zdrową fizycznie i umysłowo dziewczyną, cieszącą się życiem i dziękującą Bogu za to jaką mnie stworzył. Mój ukochany brat żyje, ma się świetnie i jest troszkę leniwym, wspaniałym ścisłowcem. Tacie nic nie jest i nauczył mnie wielu przydanych i cudownych rzeczy. Moja mama jest najwspanialszą kobietą na ziemi i nauczyła mnie kochać jak nikt inny. Natomiast, gdy patrzę na mojego dziadka, widzę przewspaniałego, uśmiechniętego staruszka, który był wypełnieniem całego mojego dzieciństwa, a swoją postawą ukazuje mi Boga, który się nie poddaje i zawsze daje radę.

To właśnie dzięki tym życiowym katastrofom nauczyłam się dostrzegać Boga w najmniej oczywistych i beznadziejnych sytuacjach.

A jak Ty widzisz swoje życie? Spróbuj dojrzeć to czego na pierwszy rzut oka nie widać, a życie może okazać się zupełnie inne, niż było dotychczas. Może być wypełnione Bogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *